Trasa rajdowa

Czego się spodziewać na tej trasie? Co należy ze sobą zabrać na rajd? Jaką trzeba mieć kondycję, żeby dać radę? Wyjaśniamy, objaśniamy!

Trasa rajdowa składa się z czterech etapów: bieg – kajak – bieg – rower. Łącznie liczyć będzie około 75-80km (rower 50km, bieg łącznie 20km, kajak 10km). Odcinki biegowe odbędą się głównie w przestrzeni miejskiej i to na nich przeprowadzimy większość zadań specjalnych, etap kajakowy to szybki spływ Brdą i tutaj nawet niezaprawieni w bojach kajakarze dadzą radę, rowerem wyjedziemy poza miasto, będzie to bardziej etap leśny, niż miejski.

Limit czasu wynosi 10 godzin, zakładamy, że rajd jest w stanie ukończyć zespół podbiegający na etapach pieszych i jadący rowerem 18-20km/h, oczywiście o ile nie popełni bardzo dużych błędów nawigacyjnych. Ale! Sklasyfikowane są wszystkie zespoły, które znajdą przynajmniej jeden punkt kontrolny, także nieukończenie całej trasy nie jest równe dyskwalifikacji. Zapraszamy więc wszystkich na całodzienny sportowy wywczas przygodowy z mapą! :)

Co zabrać? Rower – najlepiej MTB, może być jakiś trek, ale szosa odpada. Kask na rower, sportowe ciuchy, plecak (w nim bukłak na picie, jedzenie na drogę, kurtkę, dętkę, pompkę, zestaw kluczy), kompas, mapnik na rower (bez tego też się da!)

Rajd kosztuje 90zł od osoby. Zapewniamy mapy, numery startowe, pomiar czasu, sprzęt na etap kajakowy, obsługę zadań specjalnych, obsługę fotograficzną, obiad na mecie.