lut 08

Puchar Konwalii

Wyniki Śnieżnych Konwalii uznajemy za ostateczne i zostały one wrzucone do zakładki „Wyniki”.

Śnieżne Konwalie były pierwszą z sześciu naszych imprez tworzących cykl Puchar Konwalii 2016. Pierwsze notowanie pucharowe poniżej:

Puchar Konwalii 2016 kategoria kobiet

Puchar Konwalii 2016 kategoria mężczyzn

sty 31

Podsumowanie

Bobrowice mimo braku zasięgu sieci Plus okazały się świetnym miejscem na IV Śnieżne Konwalie. Zostaliśmy ugoszczeni kapitalnie! Tak konkretnej grochówki jeszcze nie jedliśmy. Pani Danka dała radę! A takiej obsługi przy natryskach to też chyba nigdzie do tej pory nie było? No a co chyba najważniejsze tereny wokół przepiękne i idealne pod imprezę na orientację.

Mimo zmiany miejsca zawodów, nie zmienił się ich zwycięzca. Śnieżne Konwalie po raz czwarty wygrał Mariusz Plesiński z astronomicznym czasem 4h54min. Wyprzedził 95 konkurentów w tym o 10 minut Michała Jędroszkowiaka i o 57 minut Marcina Krasonia, którzy uzupełnili podium. U kobiet wygrała Marysia Lebioda, przed Dorotą Duszak i Anną Sejbuk. Konkurencja była ostra, o ile dwóch pierwszych na mecie miało sporą przewagę tak później zawodnicy wpadali jeden po drugim i drzwi od bazy się nie zamykały. Aż 27 zawodników złamało 7h.

Jeszcze bardziej zacięta walka była na trasie TP25. Tutaj królowali zawodnicy wywodzący się z sportowej wersji biegu na orientację. Wygrał Michał Kalata z czasem 2h14min, na drugim Tadziu Piłkowski 2h19min a na trzecim podobnie jak 3 lata temu Marek Muszyński 2h25min (3 lata temu Marek debiutował w zawodach BnO, teraz ściga się jak równy z równym z zawodnikami biegającymi z mapą od dziecka). Wśród kobiet wygrała Paulina Łambucka, przed Kasią Galla i Adą Kobusińską.

Nieoficjalne wyniki:
Trasa TP50
Trasa TP25

Zachęcamy również do dodawania swoich śladów na ŚledźGPS.

Czekamy na Wasze uwagi odnośnie wyników i samego rajdu pod mailem: rajdkonwalii@gmail.com

sty 30

Relacja LIVE

Ponad 200 zawodników biega w lasach w oklicach Bobrowic :)
Śledzić ich zmagania można dzięki aplikacji ŚledźGPS tutaj:
http://sledzgps.pl/events/show/74
http://sledzgps.pl/events/show/73

Jeśli tylko starczy nam Internetu to postaramy się prowadzić relację na żywo na Facebook-u.

Natomiast wyniki na żywo z mety dostępne są tutaj:

http://sledzgps.pl/results/index/74
http://sledzgps.pl/results/index/73

sty 27

Komunikat startowy

Zachęcamy do zapoznania się z komunikatem startowym. W razie pytań jesteśmy pod mailem rajdkonwalii@gmail.com. Do zobaczenia wkrótce!

sty 25

Limity miejsc

Właśnie wysłaliśmy mapy do drukarni. Limit miejsc na obu trasach to 250 zawodników, czyli mamy jeszcze dokładnie  14 miejsc. Serdecznie zapraszamy! :)

sty 14

Jak dojechać do Bobrowic?

bobrowiceNiestety linia kolejowa idąca przez Bobrowice została zamknięta wiele lat temu i dzisiaj jedyną sensowną formą komunikacji jest tutaj samochód. Żeby zaoszczędzić na kosztach transportu proponujemy umawiać się na wspólny dojazd. Stworzony został do tego specjalny dokument (kliku kliku).
Natomiast, jeśli ktoś w piątek wieczorem dojedzie pociągiem do Zielonej Góry to może do nas napisać w sprawie odbioru z dworca, będziemy w posiadaniu trzech 4-osobowych taksówek i obiecujemy nie włączać taryfy nocnej :)

sty 10

Gramy z WOŚP

0tytulSIEMA! Gramy z WOŚP!
W ramach prezentów gwiazdkowych stworzyliśmy kalendarz AR i PMnO. Kalendarz 13 stronicowy w formacie A3 z przepięknymi zdjęciami z rajdów HillSprint, team 360 stopni i Rajdu Konwalii.
W kalendarzu zaznaczone terminy rajdów przygodowych i pieszych maratonów w Polsce,a także kilka ciekawych propozycji zza granicy.
Wystawiliśmy na aukcje WOŚP dwa takie kalendarze, które można licytować tutaj:
http://aukcje.wosp.org.pl/kalendarz-ar-i-pmno-i2707185
http://aukcje.wosp.org.pl/kalendarz-ar-i-pmno-i2707179
Odbiór osobisty w Poznaniu lub podczas Śnieżnych Konwalii, możliwa również wysyłka pocztą.

sty 02

Ruszyły zapisy!

122_Wczoraj uruchomiliśmy formularz zgłoszeniowy i skorzystało z niego już prawie 60 osób :) Cieszy nas to niezmiernie.

Przypominamy, że promocyjna cena do jutra t.j. do 3 stycznia oraz że za pomoc w rozreklamowaniu imprezy, a dokładniej za udostępnienie ulotki facebookowej dajemy 5 zł zniżki.

gru 21

„Wiosenny” rekonesans

OLYMPUS DIGITAL CAMERAW weekend biegaliśmy w okolicach Bobrowic, pogodę na rekonesans mieliśmy wymarzoną. Parafrazując Laskę z „Chłopaki nie płaczą”, „Śniegu nie ma, ale też jest za…e” :)
Sprawdzaliśmy 20km odcinek, który trasa TP50 będzie pokonywać na mapie 50tce. Bilans to:
- asfalty – 0 km
- napotkani ludzie – 0
- mijane budynki – 1 (pies na podwórku był bardzo zdziwiony naszą obecnością)
Jednym słowem, totalne odludzie :) Teren podobny do tego znanego Wam z poprzednich edycji rajdu w Zielonej Górze. Przeważnie sosnowe lasy, bez poszycia, do tego sporo całkiem wysokich górek. Pod nogami przeważnie wrzosy. Przebiegaliśmy koło opuszczonej miejscowości, z przepięknym klimatycznym cmentarzem, mijaliśmy dębowe aleje, gdzieś pośrodku niczego. Lubuskie skrywa sporo tajemnic!
Czy potrzebujecie jeszcze jakiejś zachęty do startu?

Więcej zdjęć na naszym fanpage’u. 

lis 27

IV Śnieżne Konwalie w Bobrowicach

30 stycznia 2016 zorganizujemy Śnieżne Konwalie już po raz czwarty! Zostajemy w najbardziej zalesionym województwie w Polsce – w lubuskim, ale przenosimy się trochę bardziej na zachód (Life is peaceful there) w okolice miejsca, gdzie Bóbr uchodzi do Odry – do Bobrowic. W 2010 roku odbywała się tam Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Biegu na Orientację i dzięki uprzejmości miejscowego klubu Energetyk Dychów wykorzystamy mapy wykonane pod tę imprezę. Czyli będzie podobnie jak do tej pory – trasa TP25 prawie w całości na mapie sportowej, TP50 tak pół na pół z nastawieniem na mapy sportowe. Dużo punktów, zero asfaltu, zero nudy! :)

Do zobaczenia! Więcej szczegółów wkrótce.